Jestem fotografką. Przepadam za kobiecym towarzystwem, dlatego wykonuję zdjęcia głównie kobietom. Ponieważ znam już wiele i poznaję coraz więcej łódzkich girlbosses – przedsiębiorczych kobiet – wykonuję sesje zdjęciowe dla ich firm, by pokazać unikatowość kobiet i by zdjęciami pomóc budować ich markę osobistą.

Blog

Home  /  Business   /  Tło a fotografia biznesowa.

Tło a fotografia biznesowa.

Możesz pomyśleć, że tło to tło – najważniejszy jest człowiek i jego ekspresja. W biznesie mamy wyglądać przyjaźnie, profesjonalnie oraz autentycznie.

Pierwsze wrażenie jest najistotniejsze.

To wszystko prawda i absolutnie na tych założeniach się opieram przygotowując się do sesji biznesowej czy wizerunkowej, jednakże tło to bardzo istotny element sesji zdjęciowej.

Już tłumaczę dlaczego.

Przekaz.

Jaki ma być – co chcesz zakomunikować ludziom, którzy zobaczą Cię pierwszy raz? Jak mają Cię odebrać? Lekko, kobieco, świeżo czy zupełnie neutralnie a może po prostu jesteś człowiekiem twardo stąpającym po ziemi i właśnie to jest ważne w przekazie do potencjalnych klientów? Za pomocą postawy i tła można maksymalnie wzmocnić taki wizerunek.

Stylizacja.

Zawsze ma grać z tłem. Może grać na zasadzie kontrastu lub uzupełnienia ale tło nie może zabrać uwagi od głównego obiektu w kadrze – czyli Ciebie. Na przykład jasne i neutralne tła eksponują kolor garderoby a ciemne pięknie z nią kontrastują. A jeśli stylizacja jest monochromatyczna – czyli wszystkie kolory są podobne – wówczas jasne, moim zdaniem będą dodawać świeżości a te ciemne będą uzupełnieniem ciemnej garderoby – wtedy najmocniejszym punktem fotografii jest twarz bo pięknie kontrastuje.

Twoja branża.

Jaka jest? Na czym się opiera? Czy to zawody medyczne czy prawnicze a może freelancerskie? Już w tej chwili widzisz w wyobraźni tę różnicę? Pomyśl jakie są Twoje wartości, jaka jest misja i bez problemu zorientujesz się co lubisz.

I trochę praktycznych wskazówek.

Tło białe / szare / neutralne.

Najczęściej wybierane na strony www, do postów na social media, do wydarzeń, komunikatów. Z takich teł łatwo wyszparować sylwetkę- czyli wyciąć ją – czyli usunąć tło i wstawić dowolne.

Tło czarne i bardzo ciemne (grafit i granat – ja używam).

Świetnie nadaje się jako zdjęcie profilowe – choć słyszałam opinie, że jeśli wielu Twoich znajomych ma zdjęcia na czarnych tłach, to używając komunikatora typu messenger nie jesteś w stanie odróżnić na pierwszy rzut oka kto pisze wiadomość.

Również jeśli w Twojej komunikacji często używasz ciemnych kolorów – np. banery reklamowe, wizytówki, ulotki – sprawdzi się idealnie. Rzadziej na stronach www – chyba, że nawiązuje kolorystyką do kolorów logotypu.

Tło zróżnicowane – przestrzenie biurowe, apartamenty.

Do tej pory moje ulubione aczkolwiek najtrudniejsze. Tutaj znaczenie ma dosłownie wszystko:

-każdy detal w tle – nie może odciągać wzroku od osoby,

-zmieniające się światło – jeśli w tle jest okno

– kolory tła – dlatego wcześniejsza wizyta w danym miejscu jest konieczna żeby poznać możliwości i dopasować kolorystykę garderoby – nie możemy pozwolić sobie na zbyt wiele kolorów – jest jeden najważniejszy obiekt – Ty.

Myślę, że nie ma potrzeby rozciągać tego tematu dla osoby, która potrzebuje sesji zdjęciowej – wszystko ustalimy w trakcie przygotowań.

Ciekawi mnie czy zastanawiałaś / zastanawiałeś się kiedykolwiek nad rodzajami teł w fotografii i jaki masz przemyślenia. Jeśli nie, to jestem pewna, że zachęciłam Cię do rozważeń na ten temat.

Pamiętaj że rezerwując u mnie sesję biznesową nie musisz dokładnie znać jej planu – ustalamy to razem dzięki kilku narzędziom, które sprawdzają się u mnie znakomicie.

Do zobaczenia na sesji!

NAPISZ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.