Jestem fotografką. Przepadam za kobiecym towarzystwem, dlatego wykonuję zdjęcia głównie kobietom. Ponieważ znam już wiele i poznaję coraz więcej łódzkich girlbosses – przedsiębiorczych kobiet – wykonuję sesje zdjęciowe dla ich firm, by pokazać unikatowość kobiet i by zdjęciami pomóc budować ich markę osobistą.

Blog

Home  /  Business   /  PORTRET FORMALNY

PORTRET FORMALNY

Być może zastanawiasz się czy jest jakakolwiek różnica między wykonaniem portretu formalnego a zdjęciem wizerunkowym / biznesowym. Napiszę zatem jak powinna wyglądać taka sesja w profesjonalnym wykonaniu i wskażę różnice.

Dlaczego wykonuje się taka sesję?

Firmy chcą pokazać swoje produkty, usługi i podzielić się wiedzą by pokazać że są ekspertami w danej dziedzinie. Zdjęcia są potrzebne do prasy branżowej, do biuletynów, na strony internetowe, do wewnętrznych stron służących do komunikacji w firmie.

Portret formalny jest bardzo pożądany zarówno w korporacjach – fotografuje się zarządy firmy, pracowników konkretnych działów oraz kadrę menadżerską. Również mniejsze podmioty nie potrafią obyć się bez profesjonalnych zdjęć: niezależni doradcy (freelancerzy), przedsiębiorcy, kancelarie prawnicze, gabinety lekarskie a także Start-upy, kluby fitness i salony kosmetyczne.

Jakie powinny być zdjęcia?

-w odpowiedniej i nienagannej formie – znamy cel sesji

-technicznie perfekcyjne

-osoba na zdjęciu powinna być estetycznie idealna

-użyte jest najlepsze możliwe światło i tło

-ekspresja fotografowanej osoby jest bardzo istotna i tak samo ważna jak wszystkie powyższe składowe

Jakie zdjęcia wykonać aby miały zastosowanie na wiele okazji?

-w pionie

-w poziomie

-bliski portret

-popiersie

-plan amerykański

-w kolorze oraz w czerni i bieli

Portret formalny to przede wszystkim kontakt wzrokowy, wyraźna ekspresja pokazująca profesjonalizm i pewność siebie.

Bardzo rzadko używamy akcesoriów, raczej nie siadamy na krzesłach, kanapach i za biurkiem (chyba że tego wymaga sytuacja). Zdjęcia całej sylwetki raczej nie mają zastosowania w tego rodzaju sesji portretowej.

A jaki fotograf jest najlepszy?

Ogólnie rzecz ujmując – taki, który specjalizuje się w sesjach biznesowych, który już ma doświadczenie w pracy z przedsiębiorcami.

Zadaniem fotografa oprócz zrobienia zdjęć jest doradztwo – ma kreować wizerunek eksperta, którego fotografuje. Zdjęcia powinny być spójne i przemyślane – przygotowanie sesji od strony technicznej jest kluczem do sukcesu. Fotograf jest specjalistą w swojej branży – ma przejąć inicjatywę na sesji i proponować rozwiązania, wizerunek fotografa powinien być nienaganny, ma wzbudzać zaufanie.

Chcesz żebym wykonała dla Ciebie taką sesję – napisz do mnie https://karolinawojciechowska.com/kontakt/

A jeśli chcesz zobaczyć jakie jeszcze wykonuję sesje – zobacz moją ofertę.

Zdjęcia zostały wykonane podczas warsztatów Akademii Nikona, jest to przykładowa sesja zdjęciowa dla przedsiębiorcy.

Do zobaczenia 🙂

Karolina

NAPISZ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.