Jestem fotografką. Przepadam za kobiecym towarzystwem, dlatego wykonuję zdjęcia głównie kobietom. Ponieważ znam już wiele i poznaję coraz więcej łódzkich girlbosses – przedsiębiorczych kobiet – wykonuję sesje zdjęciowe dla ich firm, by pokazać unikatowość kobiet i by zdjęciami pomóc budować ich markę osobistą.

Blog

Home  /  Business   /  Fotografia wnętrza sklepu – najlepsze efekty osiągnie profesjonalista.

Fotografia wnętrza sklepu – najlepsze efekty osiągnie profesjonalista.

W ubiegłym roku otrzymałam zlecenie, które wymagało ode mnie solidnego przygotowania i zaplanowania wszystkich kadrów. Oczywiście zawsze przygotowuję się rzetelnie ale ponieważ częściowo takie zlecenie było dla mnie nowe, odpowiedzialnie zabrałam się za planowanie każdego detalu. Nowością było dla mnie fotografowanie samej przestrzeni natomiast druga część zlecenia - relacja: sprzedawca - klient to coś, co często pokazuje podczas sesji zdjęciowej żeby przedstawić tę interakcję.
Może wydawać się, że robienie zdjęć wnętrzom jest łatwe ale są rzeczy, które wykona i przewidzi tylko osoba doświadczona w tym temacie.

1. Światło.
W sklepie, który mieści się w tzw. "galerii handlowej" jest wiele rodzajów światła: naturalne, ciepłe, zimne, oświetlające galerię, oświetlające sklep, oświetlające witryny od środka i z zewnątrz. Należy zrównoważyć zatem wszystkie rodzaje oświetlenia oraz unikać przepaleń.

2. Produkt, w tym przypadku zegarki.
Rodzajów zegarków jest mnóstwo. Są zegarki o różnej fakturze: matowe i błyszczące, wyeksponowane na zewnątrz i takie w szklanych witrynach, pokazywane na czarnym tle. 
Uwierzcie mi, że każde ujęcie wymaga innych parametrów w aparacie by wydobyć każdy istotny detal.

3. Wnętrze.
Zleceniodawca potrzebował mieć fotografie wnętrza w jak największym zakresie, to znaczy żeby w jednym kadrze było widać jak największą część sklepu. To wiąże się z użyciem szerokiego obiektywu i jego dokładnym ustawieniem ponieważ na zdjęciu piony mają być pionowe a poziomy poziome. Jeśli nie ustawiłabym aparatu idealnie prostu to efekt chylącego się sklepu murowany. Wbrew pozorom to trudne zadanie i nie zawsze uda się zniwelować błedy podczas obróbki w trakcie retuszu.

4. Klienci sklepu.
Na tych kadrach nie mogło być ludzi. Zleceniodawcy zależało aby zdjęcie było jak najbardziej uniwersalne oraz jak najdłużej aktualne - niezależnie od pory roku czy sytuacji pandemicznej. 
I tu pojawia się bardzo ważny punkt dotyczący przygotowania - każdy detal należy ustalić ze zleceniodawcą. Ja miałam to szczęście, że firma dla której robiłam zdjęcia miała duże doświadczenie w sesjach w różnych krajach i dokładnie wiedziała jakich zdjęć oczekuje. 
Kolejnym niezbędnym aspektem jest obecność menedżera lub osoby odpowiedzialnej za sesję od strony zleceniodawcy. Taka osoba to złoto - przygotuje sklep, nadzoruje całą organizację i na miejscu konsultujemy wykonane kadry.

Tematu tej sesji nie wyczerpałam na pewno, ale moim celem jest uświadomienie zleceniodawcom, właścicielom sklepów i nieruchomości, że profesjonale zdjęcia i profesjonalne podejście to profesjonalny wizerunek. Nienaganny wizerunek zaowocuje większym zainteresowaniem, a co się z tym wiąże większą sprzedażą.

Życzę sobie i Tobie dużej sprzedaży, zadowolonych i doceniających Twoją profesję Klientów :)
Karolina


NAPISZ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.