Jestem fotografką. Przepadam za kobiecym towarzystwem, dlatego wykonuję zdjęcia głównie kobietom. Ponieważ znam już wiele i poznaję coraz więcej łódzkich girlbosses – przedsiębiorczych kobiet – wykonuję sesje zdjęciowe dla ich firm, by pokazać unikatowość kobiet i by zdjęciami pomóc budować ich markę osobistą.

Blog

Home  /  Lifestyle   /  dom opieki i rehabilitacji comfort life – sesja wizerunkowa

dom opieki i rehabilitacji comfort life – sesja wizerunkowa

Jakie korzyści płyną z zainwestowania w profesjonalną sesję wizerunkową dla domów seniora?

Żyjemy i komunikujemy się w świecie obrazu zarówno w formie fotografii jak i filmu. To jest sposób na szybsze i łatwiejsze dotarcie do Klienta.

Fotografia wizerunkowa ma spełniać właśnie takie zadanie – najpierw Klient poznaje markę, potem ją lubi, ufa jej i na końcu kupuje.

Warto zatem zainwestować w dobry materiał na stronę internetową oraz media społecznościowe.

Doskonałym przykładem jest Dom Opieki i Rehabilitacji w Ujeździe – Comfort Life https://www.demencjastarcza.pl/. Zrobiliśmy już wspólnie 4 sesje a z wykonanych przeze mnie zdjęć placówka korzysta praktycznie codziennie w mediach społecznościowych, drukuje także roll-upy i ulotki. Comfort Life korzysta wyłącznie z własnego archiwum zdjęć.

Nasze sesje zdjęciowe dotyczyły wizerunku personelu a także aktywności w ogrodzie oraz życia codziennego w ośrodku.

Własne archiwum zdjęć jest najcenniejsze.

Oczywiście, że można korzystać na swojej stronie ze zdjęć stockowych – czyli z banków zdjęć. Natomiast trzeba wziąć pod uwagę fakt, że ludzie – Wasi odbiorcy w pierwszej kolejności kierują się emocjami, kupują autentyczność. I zanim powierzą bliską im osobę do domu opieki, najpierw dokładnie przejrzą stronę internetową – jak jest w pokojach, jaka jest jadalnia, jak wygląda personel jakie są aktywności. Jeżeli zobaczą zdjęcie z banku zdjęć, to po pierwsze, jest szansa, że to zdjęcie już gdzieś kiedyś widzieli – np. w innym domu lub nawet innej firmie a po drugie – zmniejsza to Państwa wiarygodność a przez to proces decyzji o umieszczenia najbliższych w Waszym domu wydłuża się.

Czy można na stronie korzystać ze zdjęć zrobionych przez amatora?

Pewnie tak ale nie wyłącznie. Jeśli Twój potencjalny Klient zobaczy krzywe lub niedoświetlone albo rozmazane zdjęcie to jakie zrobi to na nim wrażenie? Zostawiam do przemyślenia.

Jakie rodzaj zdjęć wykonam?

Zrobię takie zdjęcia jakie zaplanujemy przed sesją. Mogę w zależności od potrzeb sfotografować ośrodek na zewnątrz i wewnątrz, personel, pensjonariuszy, sprzęt do rehabilitacji, aktywności. Wszystko zależy od tego jaki sesja ma mieć charakter.

Jak można korzystać ze zdjęć?

Zdjęcia można wykorzystywać na stronie internetowej, w mediach społecznościowych, do ulotek reklamowych, banerów, plakatów, roll-upów, wizytówek i innych gadżetów reklamowych.

Sesja zdjęciowa w czasie pandemii.

Na wejściu do ośrodka zakładam fartuch, obuwie ochronne oraz maskę.

Pensjonariusze są wcześniej wybierani do zdjęć i uprzedzani o sesji. Warto podpisać z nimi zgodę na publikację wizerunku. Zachowuję bezpieczna odległość i albo komunikuję się z pensjonariuszami sama albo z pomocą personelu.

Na sesji nie ma zbyt wiele pozowania – to nie jest dla nikogo męczące – szukam przede wszystkim naturalnych emocji.

Jeżeli fotografuję personel – przejeżdżam z makijażystką.

Dostarczenie zdjęć

Galerie zdjęć dostarczam w formie cyfrowej w rozdzielczości do internetu ale również może to być dedykowana rozdzielczość do druku. W umowie zapewniam prawo do publikacji i wykorzystywania zdjęć wedle potrzeby.

Jeżeli trzeba – wspieram przy planowaniu sesji.

Moja współpraca z Fundacją Senior – Care

Moja współpraca polega na fotograficznym dokumentowaniu konferencji oraz szkoleń organizowanych przez Fundację Senior – Care ale także na wsparciu wizualnym projektów Krajowa Izba Domów Opieki oraz placówek zrzeszonych w Krajowym Rejestrze Domów Opieki.

Taka sesja zdjęciowa może polegać na udokumentowaniu najważniejszych części domu opieki lub być bardziej rozbudowana i pokazać personel oraz codzienne życie jego mieszkańców.

Zachęcam do zapoznania się ze szczegółami tutaj:

Fundacja Senior – Care https://senior-care.eu/

NAPISZ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.