Jestem fotografką. Przepadam za kobiecym towarzystwem, dlatego wykonuję zdjęcia głównie kobietom. Ponieważ znam już wiele i poznaję coraz więcej łódzkich girlbosses – przedsiębiorczych kobiet – wykonuję sesje zdjęciowe dla ich firm, by pokazać unikatowość kobiet i by zdjęciami pomóc budować ich markę osobistą.

Blog

Home  /  Business   /  5 wskazówek na lepsze zdjęcia wizerunkowe

5 wskazówek na lepsze zdjęcia wizerunkowe

Od ponad dwóch lat nieustannie fotografuję przedsiębiorców, by ich strony internetowe i profile w mediach społecznościowych wyróżniały się, a ich firmy wznosiły się na wyższy poziom.

Aby przypomnieć Ci czym jest fotograficzna sesja wizerunkowa – napiszę w wielkim skrócie. Sensem takiej sesji jest uchwycenie w przedsiębiorcy jego unikalności. Jest to sposób na pokazanie Twojej historii i przybliżenie do siebie Twoich odbiorców. Sposób na mówienie o marce osobistej, która sprzedaje.

Z takiej sesji otrzymujesz portrety, tzw. headshots :), pokażę Twoje miejsce pracy i proces twórczy, narzędzia i wiele więcej, by zasilić Twoją stronę internetową i media społecznościowe.

Jeżeli potrzebujesz tylko kilku zdjęć – np. 5 – wykonam sesję Smart Biznes, która zaspokoi pierwsze potrzeby, czyli profil na mediach społecznościowych, strona powitalna na Twojej www lub wizytówka.

Być może nie jesteś gotowa / gotowy na taką sesję, być może nie wiesz co chciałabyś / chciałbyś pokazać swoim Klientom, dlatego przeczytaj poniższy wpis. Może od razu uda Ci się odpowiedzieć na te pytania, możliwe, że będą one inspiracją do dalszych działań w kierunku profesjonalnej sesji wizerunkowej?

Zdefiniuj swoją markę.

– co oferujesz ale tak od serca – jakie powodujesz emocje, jakie dajesz doświadczenie

– co sprawia, że Twoja marka jest wyjątkowa

– jakie słowa opisują Twoją markę

– kim jest Twój idealny Klient i jak możesz jej/jemu pomóc (edukujesz, inspirujesz, dostarczasz rozrywki)

– co najczęściej powtarza się w recenzjach na Twój temat

– jakie są kolory Twojej marki

– co uwielbiasz robić poza swoim biznesem

Odpowiedzi są i nie są proste. Ja w tej chwil umiem odpowiedzieć na wszystkie pytania odnośnie mojego biznesu ale był to dość długi proces, który trwał więcej niż rok.

Checklisty.

Wykonaj kilka list odnośnie sesji żeby dokładnie wiedzieć w którym jesteś miejscu i jakich zdjęć potrzebujesz:

– gdzie będziesz publikować zdjęcia ( www, Instagram, Facebook, Pinteres)

– jakich akcesoriów potrzebujesz (laptop, telefon, książka, narzędzia pracy)

– portrety (czyli headshots – cała sylwetka, popiersie, pozycje siedzące)

Wykonaj zdjęcia, które odzwierciedlą Twoją markę / markę osobistą.

Czy zdjęcia wizerunkowe muszą wyglądać jak te stockowe, z banku zdjęć? Jeżeli dobrze czujesz się w plenerze miejskim lub kawiarni – tam wykonaj swoją sesję. Ważne żeby światła naturalnego było jak najwięcej i tło było nierozpraszające. Zastanów się gdzie czujesz się najlepiej – jak możesz pokazać swoim odbiorcom siebie?

Różnorodność.

Ujęcia mogą być wykonane z różnej perspektywy i kadrowane kreatywnie. Opowiedz soją historię, bądź sobą, zobaczysz, że takie zdjęcia wzbudzą emocje i zostaną lepiej zapamiętane.

Zatrudnij profesjonalistę.

To najprostsza wskazówka jaką mogę Ci dać. Odpowiadając mi na wszystkie pytanie odnośnie Twojej marki zdejmę z Ciebie ciężar zgadywania co się sprawdzi i zaoszczędzę Twój czas. Ja zajmę się wszystkim: od znalezienia miejsca na sesję, po rezerwację makijażu, wizyty u fryzjera i umówienia z doradcą wizerunkowym.

Podoba Ci się post? Przeczytaj inne:

Czym jest fotograficzna sesja dla biznesu?https://karolinawojciechowska.com/2021/06/14/sesja-wizerunkowa-dla-biznesu-smart-biznes/

Rodzaje zdjęć w budowaniu marki osobistej https://karolinawojciechowska.com/2020/09/25/rodzaje-zdjec-w-budowaniu-marki-osobistej/

Mam nadzieję, że ten wpis pomoże Ci podjąć decyzję o wykonaniu sesji wizerunkowej dla Twojej marki.

A jeżeli potrzebujesz mapy pomysłów dla swojej sesji – jak przygotować się skutecznie – zapisz się na newsletter https://karolinawojciechowska.com/newsletter i dostaniesz ją w prezencie w formie pdf.

Gotowa na sesję – napisz do mnie https://karolinawojciechowska.com/kontakt/

NAPISZ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.