Jestem fotografką. Przepadam za kobiecym towarzystwem, dlatego wykonuję zdjęcia głównie kobietom. Ponieważ znam już wiele i poznaję coraz więcej łódzkich girlbosses – przedsiębiorczych kobiet – wykonuję sesje zdjęciowe dla ich firm, by pokazać unikatowość kobiet i by zdjęciami pomóc budować ich markę osobistą.

Blog

Home  /  marka osobista   /  Portret biznesowy a portret wizerunkowy

Portret biznesowy a portret wizerunkowy

Chciałabym żebyś po przeczytaniu tego tekstu wiedziała jaka jest różnica pomiędzy sesją biznesowa a sesją wizerunkową, by móc wybrać dla siebie właściwy rodzaj sesji zdjęciowej.

Dla Ciebie ta różnica może być niezauważalna, natomiast dla mnie jest znacząca ze względu na niszę fotograficzną w której się poruszam.

Oprócz różnic zobaczysz także jaki jest cel każdej sesji i jakie są korzyści.

Sesja biznesowa

Jej celem jest pokazanie Twojego profesjonalnego wizerunku – twarzy, połowy sylwetki, całej sylwetki – najważniejszy jest kontakt wzrokowy i pogodne usposobienie.

Garderoba – najczęściej jest to strój biznesowy – nie ingeruję w ubiór – obserwuję, że często pracownicy konkretnej firmy mają przypisany dress code. Powiem Ci natomiast, czego unikać – np. jakich wzorów i kolorów.

Dobrym miejscem dla sesji biznesowej jest biuro, przestrzeń, w której pracujesz – np. przestrzeń coworkingowa, ewentualnie plener miejski. Nie robię zdjęć w typowym studiu fotograficznym.

Fotografia biznesowa sprawdza się dla branż takich jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe, a zdjęcia, oprócz celów firmowych możesz wykorzystać na różnych platformach marketingowych i branżowych.

Z doświadczenia wiem, że z takiej sesji klienci potrzebują do 5 zdjęć dla każdego pracownika, a sesja trwa do 20 minut (dla jednej osoby).

Oszczędność czasu na takiej sesji jest zdecydowanie na plus – (należy jednak pamiętać o dodaniu czasu na profesjonalny makijaż – do 1,5h). Biznesowy rodzaj sesji charakteryzuje sie tym, że wystarczy niewielka ilość zdjęć wykonanych w jednej przestrzeni (inny punkt widzenia zauważysz przy opisie sesji wizerunkowej).

Sesja wizerunkowa / sesja dla budujących markę osobistą

Tutaj celów jest wiele i chodzi o coś więcej niż informowanie odbiorców / klientów za pomocą fotografii. Przemyślana do sesja spowoduje, że Twoje zdjęcia pomogą Ci w sprzedaży, zapadniesz w pamięć – będziesz się wyróżniać. Chodzi o to, by idealni dla Ciebie odbiorcy utożsamiali się z Tobą, a Ty w ten sposób zbudujesz lojalność i zaangażowanie.

Najlepsze efekty są wtedy gdy w przygotowaniu uczestniczy doradca wizerunkowy, z którą ściśle przy tego rodzaju sesjach współpracuję. W zależności od miejsca sesji dobierzemy kilka dopasowanych stylizacji a bezpośrednio przed sesją zajmie się Tobą wizażystka i stylistka włosów.

Sesja wizerunkowa dedykowana jest głównie dla firm jedno i kilkuosobowych, świadczących usługi ale również dla rękodzielników i artystów.

Ze zdjęć będziesz korzystać na swojej stronie internetowej, w mediach społecznościowych, wysyłając newsletter do klientów. Otrzymasz min. 25 różnorodnych zdjęć (portrety, lifestyle, praca od kulis, detale). Najlepiej zarezerwuj sobie 3h na samą sesję zdjęciową (dodatkowo dolicz czas na fryzurę i makijaż).

Zobacz jak wygląda taka sesja.https://karolinawojciechowska.com/2020/11/20/fotograficzna-sesja-wizerunkowa-all-inclusive/

Jeśli już widzisz różnicę pomiędzy portretem biznesowym a portretem wizerunkowym to zdecyduj co jest dla Ciebie i Twojej firmy najlepsze. Nie widzisz różnicy? – porozmawiajmy – odpowiem na wszystkie pytania.

Chcesz być dobrze poinformowana w temacie fotografii wizerunkowej – raz w tygodniu wyślę Ci newsletter z ciekawym dla Ciebie tematem.
Zapisz się https://karolinawojciechowska.com/newsletter/

NAPISZ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.