Jestem fotografką. Przepadam za kobiecym towarzystwem, dlatego wykonuję zdjęcia głównie kobietom. Ponieważ znam już wiele i poznaję coraz więcej łódzkich girlbosses – przedsiębiorczych kobiet – wykonuję sesje zdjęciowe dla ich firm, by pokazać unikatowość kobiet i by zdjęciami pomóc budować ich markę osobistą.

Blog

Home  /  case study   /  zdjęcia wizerunkowe – jak pokazać naturalność i spójny przekaz?

zdjęcia wizerunkowe – jak pokazać naturalność i spójny przekaz?

Dzisiaj pokażę Ci fragment mojej pracy od kulis.

Jak pokazać na zdjęciach terapeutki, które wzmacniają poczucie wartości pacjentów, dają im nadzieję i uzdrawiają umysły i dusze?

Terapeuta nie używa zbyt wielu rekwizytów w swojej pracy. Używa takich narzędzi jak my wszyscy w dzisiejszych czasach: laptop, telefon, planer, słuchawki.

Cel sesji zdjęciowej.

Moim celem numer jeden było pokazanie Ewy i Moniki przyjaźnie i profesjonalnie, – takie są na sesjach terapeutycznych, warsztatach i kiedy nagrywają programy i podcasty. Tu nie ma miejsca na wysilone uśmiechy czy portretowe pozy. Zawsze stawiam na naturalność i autentyczność. Stawiam na Twoją Markę Osobistą.

Jak zatem wydobyć to wszystko w czasie sesji zdjęciowej? Kiedy widzimy się pierwszy raz i kiedy stajesz przed obiektywem…

Jak pracuję.

Zaczynam od rozmowy.

Zanim wyślę dokładny plan sesji, chcę Cię poznać. Chcę wiedzieć co Ty sama o sobie myślisz i jak chcesz być widziana oczami swoich klientów, pacjentów, obserwujących.

W moim autorskim kwestionariuszu, który jest podstawą do planowania sesji, są pytania o to kim jest Twój idealny klient, jak mu pomagasz oraz co Cię wyróżnia na tle podobnych branż.

Prawda jest taka, że im więcej się o Tobie dowiem, tym lepsza będzie nasza sesja. Lepsza – oznacza, że TY będziesz z niej zadowolona a zdjęcia doskonale uzupełnią treść bloga lub postów. W ten sposób w pełni wyrazisz to, co chcesz przekazać swoim klientom.

Najważniejszym celem naszej sesji był przekaz, że terapia jest dobra i normalna dla ludzi. Chciałyśmy w ten sposób odczarować myślenie o terapii. Pokazać, że terapeuta słucha, rozmawia, edukuje. Moje Klientki chciały by na zdjęciach było kolorowo i energetycznie.

Zdjęcia miały służyć przede wszystkim do tekstów na blog, do postów w mediach społecznościowych i do różnych wydarzeń promujących np. warsztaty, które Ewa i Monika prowadzą oraz do fantastycznej aplikacji, którą stworzyły. Moje Klientki chcą posługiwać się głównie swoimi zdjęciami a nie fotografiami z banków zdjęć.

Efekt pracy.

No a jaki jest finał tej pracy? Zobacz proszę tutaj.

Moja Klientka ze zdjęć jest bardzo zadowolona i wiem, ze będzie ich używała do celów, dla których zostały wykonane.

Uczucie kiedy widzę kiedy zdjęcia zrobione przeze mnie zdobią Wasze profile, blogi i posty jest nie do opisania. Wiem, że moja praca wykonana jest właściwie.

Bo zdjęcia to przekaz – dzięki nim możesz opowiedzieć swoją historię i pokazać siebie.

Ewa Baszun w Internecie.

Tutaj możesz zapoznać się z Ewą Baszun i filozofią jej pracy:

Strona www: https://ewabaszun.pl/

Facebook: https://www.facebook.com/EwaBaszunTerapia

YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCOmAlGj4y3l3sc3Cjyrp46g

NAPISZ KOMENTARZ


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.